• Album for the Youth

    ★★★★★

  • El desarmadero

    ★★★★½

  • Venicephrenia

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Mad God

  • Vortex

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Ratatouille

  • The Orphanage

    ★★★★

  • Perfume: The Story of a Murderer

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★★★

  • Good Bye Lenin!

    ★★★★★

  • The Legend of Rita

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

  • Halloween

    ★★★½

  • The Exorcist

    ★★★★

  • Dirty Harry

    ★★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★

  • The Two-Headed Spy

    ★★★

  • The Man Between

    ★★★½

  • Metropolis