• West Side Story

    ★★★★

  • Perpetuity

    ★★★★

  • Troubled Minds

    ★★★★

  • Perpetuity

    ★★★★

  • Who is Sleeping in Silver Grey

    ★★★

  • Cinephilia

    ½

  • No Problem

    ★★★

  • Brigitte Bardot Forever

    ★★★½

  • Ring Wandering

    ★★★★

  • No. 10

    ★★★★½

  • Miss Osaka

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Radio Amateur

    ★★★★

  • Rhino

    ★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Leave No Traces

    ★★★★

  • France

    ½

  • Memoria

    ★★★½

  • Hold Me Tight

    ★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • The Story of My Wife

    ★★★★½

  • Deception

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Feathers

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ½

  • The Innocents

    ★½

  • Evolution

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Hit the Road

    ★½

  • Anaïs in Love

    ★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Employer and the Employee

    ★★★

  • House Arrest

    ★★★

  • Benedetta

    ★★

  • La Civil

    ★★

  • Clara Sola

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★½

  • Everything Went Fine

    ★★½

  • Jane by Charlotte

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Capitu and the Chapter

    ★★★★

  • The Day Today

    ★★★★

  • Fucking with Nobody

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Natural Light

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ½

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • Social Hygiene

    ★½

  • Death of a Virgin, and the Sin of Not Living

    ★★½

  • The North Wind

    ★★★★

  • Bebia, à mon seul désir

    ★★½

  • The Year Before the War

    ★★★

  • Moss Agate

    ★★½

  • King Car

    ★★

  • Madalena

    ★★★½

  • Feast

    ★★★★½

  • Bipolar

    ★★★

  • Mighty Flash

    ★★★★½

  • Landscapes of Resistance

    ★★★

  • Liborio

    ★★★★

  • The Edge of Daybreak

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Censor

    ★★½