• No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

  • Lamb

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

  • Little Women

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

  • Wine Country

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Only You

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Girl

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Cold War

  • Rafiki

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • Brad's Status

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Girls Trip

  • Good Time

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Faces Places

  • Flower

    ★★★½

  • Brigsby Bear

  • God's Own Country

  • A Ghost Story

  • Columbus

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story