• Squid Game

  • He's All That

    ½

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Soul

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The King of Staten Island

  • Minari

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Boys State

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Neighbors' Window

  • Us

  • Booksmart

  • Big Time Adolescence

  • The Farewell

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

  • Tag

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Skate Kitchen

  • Hereditary

  • Eighth Grade

  • Searching

  • Coco

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Get Out

  • Moana

  • 20th Century Women

  • A Silent Voice

  • Jackie

  • Moonlight

  • The Fundamentals of Caring

  • Manchester by the Sea

  • Room

  • Inside Out

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Paddington

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Boyhood

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★½

  • Coherence

  • The Bling Ring

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Wreck-It Ralph

  • The Perks of Being a Wallflower