• The Many Saints of Newark

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

  • The Voyeurs

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • The Tomorrow War

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Tiger

  • GODSPEED

  • Life in a Year

  • A Teacher

  • Unity Call

  • Soul

  • Hubie Halloween

  • The Good Lord Bird

    ★★★★

  • The Boys in the Band: Something Personal

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • We Are Who We Are

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • Critical Thinking

  • The Broken Hearts Gallery

  • After We Collided

  • The Old Guard

  • Force of Nature

  • You Should Have Left

  • The King of Staten Island

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Becoming

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Defending Jacob

  • Extraction

  • The Last Dance

  • Unorthodox

  • Little Fires Everywhere

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

  • The Banker

  • The Way Back

  • Stateless

  • All the Bright Places

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • 6 Underground

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Gold Digger

  • Doctor Sleep

  • Twin Murders: The Silence of the White City

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Jungleland

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Hustlers

  • Waiting for the Barbarians

  • Just Mercy

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

  • Joker

  • The Informer

  • Waves

    ★★★