• Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Sightless

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

  • Work It

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Spree

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★★½