• Furioza

  • No Time to Die

    ★★★

  • The In-Laws

    ★★

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Hater

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Tommaso

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Fosse/Verdon

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Polar

    ★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½