• Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Hater

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Servants

    ★★½

  • Bad Boy

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

  • Futro z misia

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • StarDog and TurboCat

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★

  • (Nie)znajomi

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½