• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Peçanha Contra o Animal

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Get the Goat

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • No Gogó do Paulinho

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Marighella

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Cars 3

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Endless