• No Time to Die

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

  • Titane

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Ava

    ★½

  • Desperados

    ★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • All the Bright Places

  • The Trouble with Being Born

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Like a Boss

  • Togo

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★