• Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Bourne Identity

    ★★★½

  • Reminiscences of a Journey to Lithuania

    ★★★★

  • Woodstock

    ★★★★

  • Return of the Pied Piper

  • Daisies

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • The Good Lord Bird

    ★★★

  • La Pointe-Courte

    ★★★½

  • Guns of the Trees

    ★★★½

  • Teddy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★½

  • Post Mortem

    ★★½