• Concrete Cowboy

  • 25 Years of Innocence

    ★★★½

  • To the Moon

  • Never Gonna Snow Again

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

  • Tony Halik

    ★★★

  • Pieces of a Woman

  • The Loop

  • Quo vadis, Aida?

  • The Human Voice

  • Apples

  • Antebellum

  • Robin's Wish

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

  • The End of Suffering (A Proposal)

  • The Stunt Double

    ★½

  • Greenland

    ★★

  • Love Tasting

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★½

  • Strasbourg 1518

  • Unhinged

    ★★

  • Summer of 85

  • The Old Guard

    ★★★

  • Av: The Hunt

    ★★½

  • Hamilton

  • Homemade

    ★★★

  • The Fisherman's Daughter

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • I'm Here

  • Portrait of a Woman

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 3 Brothers - Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

  • Alice and the frog

  • Pollywood

    ★★½

  • Nic się nie stało

  • Not Alone in Here

  • Scoob!

    ★½

  • I Know This Much Is True

  • New York New York

  • Normal People

  • Correspondence

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Teddy

    ★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★½

  • Shadowed

  • Playing Hide and Seek

    ★★★

  • 40 Days to Learn Film

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Way Back

  • The Hater

    ★★

  • Charlatan

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

  • Last and First Men

  • Stump the Guesser

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Bad Boy

    ★★

  • The Call of the Wild

  • Emma.

    ★★★½

  • Magic Mountains

  • Nightwalk

  • Fantasy Island

  • Road to Roma

    ★★★★