• Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Below Zero

    ★★½

  • Hospital

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Dogwashers

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Vampires vs. the Bronx

  • Enola Holmes

  • The Paramedic

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • So Much Love to Give

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Unknown Origins

    ★★★★★

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • #Alive

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

  • The Night Clerk

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Kajillionaire

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Earthquake Bird

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Legend of Hei

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • The Son

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Blood Will Tell

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Wounds

  • Polar

    ★★½

  • IO

    ★★

  • Mirage

    ★★★

  • Bird Box

  • Your Son

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

  • Overlord

    ★★★

  • Operation Finale