• WandaVision

    ★★½

  • Soul

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Death Note

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Inside Out

  • Circle

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Avengers

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Up

  • WALL·E

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Casino Royale

    ★★★

  • Death Note

    ★★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • The Incredibles

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★½

  • Toy Story

  • Se7en

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★½