• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Space Jam: A New Legacy

  • Loki

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • 8:46

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King

  • Inside Man: Most Wanted

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • After

    ½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Apollo 11

  • Glass

    ★★★