• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½