• The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ½

  • Perpetuity

    ★★★½

  • The Wedding Day

    ★½

  • Ring Wandering

    ★★★½

  • I Am Fine, Thanks

    ★★

  • Two Dogs

    ½

  • No. 10

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Fears

    ★½

  • Back to Those Days

    ★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★½

  • Saloum

    ★★★

  • Happening

    ★★

  • Escape to the Silver Globe

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

  • Family Constellations

    ★½

  • The Suicide Squad

  • Vortex

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • The Tsugua Diaries

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Feathers

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • Great Freedom

    ★★½

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★

  • Everything Went Fine

    ★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★★½

  • The Star

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Capitu and the Chapter

    ★★★★

  • The Day Today

    ★★★½

  • I Work at the Cemetery

    ★★½

  • Theo and the Metamorphosis

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Natural Light

    ★★★★

  • Jack’s Ride

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Forest: I See You Everywhere

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • The Girl and the Spider

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★½

  • Social Hygiene

    ★★★

  • Next Door

    ★★½

  • Introduction

    ★★

  • Death of a Virgin, and the Sin of Not Living

    ★★

  • The North Wind

    ★★★★

  • Black Medusa

    ★★½

  • A Corsican Summer

    ★★

  • Pebbles

    ★★★

  • Mighty Flash

    ★★★½

  • The Edge of Daybreak

    ★★★★½

  • El Planeta

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Strawberry Mansion

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★½

  • Flee

    ★½