• Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Peninsula

  • The Old Guard

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½