• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • About Endlessness

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • Widows

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Wild Pear Tree

  • Happy as Lazzaro

  • Shoplifters

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Song to Song

    ★★½

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • The Founder

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Nothing Ever Really Ends

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Son of Saul

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Ida

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • Prometheus

    ★★½

  • Shame

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • The Turin Horse

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★★