• Cinderella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Greta

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • Eat Pray Love

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Ghost Town

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • April Snow

    ★★★★★

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Stepford Wives

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Notting Hill

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★